Hei alle hoppvenner!  

Nå er vi midt i en hektisk og morsom sesong. Værgudene har smilt til oss og gitt oss mye snø. Det er stor aktivitet i Høvikbakkene tre til fire ganger i uka.

Hoppskolen (hver onsdag kl. 1800) er i gang med snart 70 registrerte hopprekrutter. Kjemperekord! Sigurdeffekten er stor i kretsen vår. Mandag og torsdag er også muligheter for hopping i bakkene når værgudene tillater, men det er ingen regel at det er lys i bakkene disse kveldene.

Våre minste hoppere deltar aktivt i renn over hele kretsen både i hopp og kombinert. De eldste reiser land og strand rundt. Vi hadde tre hoppere med i NM stor bakke i Holmenkollen. Vanskelige forhold gikk i våre hopperes disfavør, men vi er på hoppkartet der også!

Forberedelser til vårt eget renn 15. februar er i full gang. Vi skal ha hopp og kombinert som i fjor. Nøkkelpersoner er tatt ut til hovedaktivitetene og ligger på hjemmesidene. Vi trenger flere frivillige, så meld dere til Alfred eller Biørn. Alternativt til aktivitetsansvarlig. Mangler: Lengdeskrivere 2 stk., lengdemålere, langrennstartere 2 stk., målpasseringsskrivere 2 stk., løypeanvisere 2-3 stk., startnummerinnsamling og kioskpersonell.

Etter rennet vil vi komme tilbake med datoer for hoppskoleavslutning / klubbmesterskap og årsmøte.

Et lite hjertesukk til slutt. Mange har leiet utstyr for vinteren. Betingelsene her er blant annet at utstyret MÅ være tilgjengelig for hoppskolen hver onsdag. Sist hoppskole ble et problem da mye utleid utstyr ikke var disponibelt. Dere som har leiet utstyr, sørg for at utstyret er disponibelt på hoppskolen.

Biørn Øyen
Leder